Bottas najszybszy pierwszego dnia testów

Po weekendzie Grand Prix Hiszpanii na torze pod Barceloną rozpoczęły się dwudniowe testy zespołów Formuły 1. Najlepszy czas uzyskał zdobywca pole position Valtteri Bottas, który przejechał łącznie 131 okrążeń.

„Dzisiejszy dzień testowy był bardzo dobry” – powiedział kierowca Mercedesa. „Przejechaliśmy wiele okrążeń i dużo się nauczyliśmy. Nasz program był skoncentrowany na oponach oraz ustawieniach – zebraliśmy przez weekend wiele danych w podobnych warunkach, jeśli chodzi o temperaturę i wiatr, zatem mogliśmy porównywać ustawienia. Mieliśmy ponadto do sprawdzenia kilka nowych części mechanicznych”.

Fin pod koniec dnia uzyskał czas 1:15,511, korzystając przy tym z najbardziej miękkich opon C5. Drugi w tabeli Charles Leclerc użył opon C2 do uzyskania swojego najlepszego czasu 1:16,933. Kierowca Ferrari przejechał o jedno okrążenie więcej od Bottasa, a o jedno mniej od swojego zespołowego kolegi Sebastiana Vettela, który testował we wtorek dla Pirelli, podobnie jak Sergio Pérez. Trzeci czas uzyskał Daniił Kwiat za kierownicą Toro Rosso, a pierwszą piątkę zamknęli Nico Hülkenberg w Renault i Pierre Gasly w Red Bullu.

Sesja była przerwana dwukrotnie – najpierw, gdy debiutujący podczas oficjalnej sesji testowej Callum Ilott rozbił prowadzoną przez siebie Alfę Romeo w trzecim zakręcie, a później, gdy Pierre Gasly zatrzymał się z powodu problemów z przeniesieniem napędu.

Najszybszym spośród testujących we wtorek młodych kierowców był Pietro Fittipaldi. Brazylijczyk wykręcił 1:18,326 w samochodzie Haasa i o 0,035 sekundy pokonał Nicka Yelloly’ego w Racing Point. Ilott uplasował się na przedostatniej pozycji, jedynie przed Nicholasem Latifim w Williamsie. Kanadyjczyk przejechał najwięcej, bo 134 okrążenia, z czego najszybsze w czasie 1:20,670 na oponach C2.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league