Pérez najszybszy w połowie drugiego dnia

Sergio Pérez uzyskał najlepszy czas porannej sesji czwartkowych testów przedsezonowych Formuły 1 na torze w Barcelonie. Reprezentant zespołu Racing Point pokonał Daniela Ricciardo oraz Alexandra Albona.

Najszybszy zawodnik pierwszego dnia Lewis Hamilton w pełni wykorzystał poranną sesję, którą mógł spędzić za kierownicą swojego Mercedesa-AMG. Aktualny mistrz świata przejechał aż 106 okrążeń, lecz jego najlepszy czas wystarczył tylko na siódme miejsce.

O połowę mniej okrążeń przejechał Pérez, którego najlepszy wynik 1:17,347 był o 0,4 sekundy lepszy od rezultatu Ricciardo. Obaj uzyskali swoje czasy na oponach C3, w przeciwieństwie do trzeciego w tabeli Alexandra Albona, który jeździł na twardszej mieszance C2. Tajlandczyk uplasował się tuż przed Pierrem Gaslym, który rozpoczął swój dzień od obrócenia się w dziewiątym zakręcie. Francuz nie uszkodził jednak swojego Alpha Tauri i przejechał łącznie 74 okrążenia.

Z niecałą sekundą straty do najszybszego, poranną sesję zakończyli George Russell i Charles Leclerc, którzy jeździli na oponach C3. Hamilton uzyskał swój najlepszy czas na twardszej mieszance, a stawkę zamknęli Romain Grosjean, Kimi Räikkönen i Lando Norris.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league