Kubica: Świat się nie skończy, jeśli nie wrócę do Formuły 1

Kierowca DTM oraz zawodnik rezerwowy Alfy Romeo w Formule 1 Robert Kubica powiedział, że co prawda cieszyłby się z powrotu do F1, jednak nie byłby to dla niego koniec świata, gdyby do tego nie doszło.

Zespoły F1 nie chcą, aby napięty kalendarz stał się normalnością

Po trzech wyścigowych weekendach z rzędu, kierowcy i zespoły Formuły 1 udają się na dwa tygodnie przerwy przed powrotem rywalizacji w Soczi. Szefowie ekip jasno wskazali jednak, że nie chcą, aby mocno upakowany kalendarz mistrzostw stał się nową normalnością sportu.

Pérez: Podium było możliwe

Sergio Pérez ukończył wyścig o Grand Prix Toskanii na piątej pozycji, choć jak przyznał po wyścigu niewiele brakowało, żeby włączyć się do walki o podium.

Räikkönen: W końcu udało się zdobyć kilka punktów

Kimi Räikkönen pierwszy raz w tym sezonie zdobył punkty podczas Grand Prix. Fin mimo kraksy na początku wyścigu na torze Mugello i kary pięciu doliczonych sekund do czasu swojego wyścigu zajął dziewiąte miejsce.

Bottas: Nie było w tym mojej winy

Pierwsze w historii Grand Prix Toskanii było pełne zwrotów akcji. Dwie czerwone flagi, wielokrotne wyjazdy samochodu bezpieczeństwa, karambol na prostej startowej. Nie brakowało emocji, również wśród kierowców.

Magnussen: To kolejna stracona szansa

Kevin Magnussen był jednym w kilku kierowców, którzy brali udział w karambolu po wznowieniu wyścigu o Grand Prix Toskanii na torze Mugello.

Ricciardo: Gdyby nie czerwona flaga, podium było możliwe

Daniel Ricciardo powiedział, że gdyby nie pojawienie się drugiej czerwonej flagi w wyścigu Formuły 1 o Grand Prix Toskanii na torze Mugello, wywalczenie podium było możliwe.

Vettel: Nie robiłem tylu startów w jeden dzień

Sebastian Vettel zajął dziesiąte miejsce podczas wyścigu o Grand Prix Toskanii na torze Mugello. Kierowca Ferrari dopiero piąty raz w tym sezonie wywalczył punkty w wyścigu.

Hamilton: Było naprawdę ciężko

Lewis Hamilton przyznał, że zwycięstwo w Grand Prix Toskanii nie przyszło mu łatwo. Dwie czerwone flagi oraz upalna pogoda spowodowały, że dziewięćdziesiąte zwycięstwo w karierze Brytyjczyka smakowało znacznie lepiej.

Leclerc: Po prostu byliśmy zbyt wolni

Charles Leclerc powiedział po wyścigu o Grand Prix Toskanii, że utrzymanie trzeciej pozycji, jaką zyskał po głównym starcie wyścigu nie było możliwe.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league