Lewis Hamilton przyznał, że dzisiejsze zwycięstwo wywalczone w domowym wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii ma dla niego takie samo znaczenie, jak jego pierwsze odniesione na tym torze 11 lat temu.

Max Verstappen powiedział, że nie jest do końca pewien, w jaki sposób udało mu się dojechać do mety wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii po kolizji z Sebastianem Vettelem.

Sebastian Vettel powiedział, że to on jest winien spowodowania kolizji z Maxem Verstappenem w minionym wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Od dłuższego już czasu Romain Grosjean prosił swoją ekipą o powrót do ustawień z początku sezonu Formuły 1 czyli z Grand Prix Australii. Ekipa dokonała zmian na Grand Prix Wielkiej Brytanii, a Francuz jest z tego bardzo zadowolony.

Charles Leclerc przyznał po kwalifikacjach do wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii, że był zaskoczony możliwością walki z kierowcami Mercedesa o pierwsze pole startowe.

Lewis Hamilton nie zdobył po raz szósty z rzędu pole position przed swoją publicznością. Brytyjski kierowca przegrał walkę o pierwsze pole startowe o zaledwie 0,006 sekundy z Valtterim Bottasem i do wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii wystartuje z drugiej pozycji.

Sebastian Vettel nie zaliczy sobotnich kwalifikacji do udanych. Kierowca Ferrari do wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii Formuły 1 wystartuje dopiero z szóstego miejsca.

Zastępca szefa Williamsa Claire Williams ucięła spekulacje mówiące o możliwym przedwczesnym odejściu Roberta Kubicy z zespołu, dodając, że Polak jest nieocenioną pomocą przy rozwoju tegorocznego samochodu z technicznego punktu widzenia, jak również doceniając sposób, w jakim powrócił do Formuły 1.

Zastępca szefa Williamsa Claire Williams jest przekonana, że George Russell dysponuje ogromnym talentem, dzięki któremu w przyszłości może zostać mistrzem świata Formuły 1.

Szef Ferrari Mattia Binotto zapowiedział, że jego zespół może nie mieć najlepszego tempa podczas nadchodzącego weekendu wyścigowego w Wielkiej Brytanii, chociaż do samochodów Sebastiana Vettela i Charlesa Leclerca przygotowano pomniejsze poprawki aerodynamiczne.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race