Vettel: Wyścigi sprinterskie nie mają sensu

Sebastian Vettel, który w tym sezonie będzie startować w zespole Aston Martin, uważa, że pomył organizacji wyścigów sprinterskich jest tylko powierzchownym rozwiązaniem problemu i nie uwzględnia istoty kwestii poprawy widowiska.

Hamilton komentuje swój roczny kontrakt z Mercedesem

Podczas prezentacji nowego samochodu Mercedesa w F1 – modelu W12 – Lewis Hamilton wyjaśnił, dlaczego podpisał tylko roczny kontrakt.

Kubica: Jazda nowym samochodem, to zawsze dreszczyk emocji

Robert Kubica był pierwszym kierowcą zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN, który miał okazję poprowadzić nowy samochód ekipy z Hinwill, oznaczony symbolem C41. Polak podczas dnia filmowego na torze Catalunya przejechał 29 okrążeń.

Pérez widzi potencjał w Red Bullu RB16B

Sergio Pérez, który przejechał na torze Silverstone pierwsze kilometry za kierownicą RB16B, uważa, że samochód jest narzędziem, dzięki któremu będzie w stanie wykonać swoją pracę w pierwszym sezonie w barwach Red Bull Racing.

Alonso: Możemy równie dobrze walczyć o 6., jak i o 15. miejsce

Fernando Alonso, który w tym roku wraca do Formuły 1 wraz z zespołem Alpine, stwierdził, że wszelkie prognozy dotyczące formy francuskiej stajni będą odważne i tylko tor pokaże, jaka będzie faktyczna forma stajni.

Ricciardo: McLaren to moja największa szansa na zdobycie tytułu

Daniel Ricciardo uważa, że przejście na ten sezon do zespołu McLaren w Formule 1 jest dla niego najlepszą okazją ku temu, by wywalczyć upragniony tytuł mistrza świata.

Wolff: Hamilton będzie musiał sam podjąć decyzję w sprawie przyszłości

Szef Mercedesa, Toto Wolff, powiedział, że Lewis Hamilton będzie musiał sam podjąć decyzję, co zamierza robić po zakończeniu tegorocznego sezonu Formuły 1, na który podpisał przedłużenie kontraktu z obecną ekipą.

Domenicali: Nie będzie wyścigów z odwróconej kolejności w F1

Szef Formuły 1 Stefano Domenicali ogłosił, że seria zrezygnowała z planów rozgrywania wyścigów z odwróconej kolejności na polach startowych. Włoch jest jednak chętny na eksperymenty związane z formatem weekendu wyścigowego.

Pérez: Nikt wcześniej nie dał mi szansy bycia w dużym zespole

Sergio Pérez w pierwszym wywiadzie, jako kierowca Red Bull Racing, przyznał, że nie spodziewał się, że kiedykolwiek dołączy do zespołu z Milton Keynes.

Ricciardo: Ocon pozwolił mi zrozumieć myślenie młodych kierowców

Daniel Ricciardo stwierdził, że Esteban Ocon, który do ubiegłego sezonu był zespołowym kolegą Australijczyka w Renault, pozwolił zrozumieć, w jaki sposób kierowcy z młodszego pokolenia podchodzą do wyścigów oraz jaki jest ich sposób myślenia.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league