Horner: Newey znów jest zmotywowany

Szef zespołu Red Bull Racing Christian Horner przyznał, że Adrian Newey wyraził chęć znacznie większego zaangażowania w projekt przyszłorocznego samochodu stajni z Milton Keynes.

W ciągu ostatnich lat, gdy do Formuły 1 wkroczyły nowe jednostki napędowe, a forma Red Bulla w porównaniu do końca ery V8 znacząco spadła, jeden z najbardziej znanych projektantów w F1 Adrian Newey zmniejszył swój wkład w rozwój samochódu RBR. Zamiast tego skupił się na przygotowaniach supersamochodu we współpracy z Aston Martinem.

Christian Horner ujawnił jednak, że dzięki przyszłorocznym zmianom dotyczących aerodynamiki, podwozia i opon, Newey ponownie zaczął grać istotną rolę w przygotowaniach.

„Jesteśmy tam, gdzie byliśmy w 2014 roku. Adrian wycofał się nieco z opracowania RB12. Mogę powiedzieć, że jego wkład w obecny samochód wynosi zaledwie 20 procent, co pokazuje, jak dobrze radzi sobie nasz dział inżynierii” – powiedział Horner w rozmowie z Auto Motor und Sport.

„Nowe przepisy ponownie zmotywowały Adriana. Dzięki przyszłorocznemu samochodowi, można powiedzieć, że jego zaangażowanie wynosi aktualnie około 50 procent” – dodał szef Red Bulla.

Red Bull, który po Grand Prix Niemiec wyprzedził w klasyfikacji konstruktorów Ferrari, jest w chwili obecnej głównym rywalem Mercedesa, który mimo wszystko dominuje również w tegorocznym sezonie. Dzięki znacząco poprawionej jednostce napędowej Renault, co widać po wynikach osiąganych przez kierowców stajni z Milton Keynes, Red Bull może jeszcze bardziej zbliżyć się do Mercedesa, by w przyszłym roku być może na stale powrócić do walki o zwycięstwa. Czas jednak pokaże, kto najlepiej przygotuje się do zmian przepisów technicznych na sezon 2017.

Źródło: Z wykorzystaniem onestopstrategy.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league