Horner: Nie było żadnych poleceń zespołowych

Szef Red Bulla Christian Horner powiedział, że Daniel Ricciardo i Max Verstappen nie otrzymali żadnych instrukcji ze strony zespołu i mieli wolność we wzajemnej rywalizacji.

Kierowcy Red Bull Racing jechali bardzo blisko siebie na drugim i trzecim miejscu oraz toczyli ze sobą fantastyczny pojedynek, jednak chwilę później jadący na pierwszym miejscu Lewis Hamilton musiał wycofać się z wyścigu po awarii silnika, do którego doszło na 15 okrążeń przed metą. Zespół z Milton Keynes ściągnął do alei serwisowej obu kierowców jednocześnie podczas okresu wirtualnego samochodu bezpieczeństwa i w ich samochodach założono miękkie opony Pirelli. Verstappen po wznowieniu początkowo zbliżał się do Australijczyka, jednak później nie był w stanie dotrzymać tempa, dzięki czemu Ricciardo odniósł pierwszy triumf od Grand Prix Belgii w 2014 roku.

Horner powiedział, że nie było konieczności odgórnego zakończenia walki między kierowcami.

„Po tym podjąłem decyzję. Powiedziałem obu inżynierom wyścigowym: możecie ścigać się, jednak macie upewnić się, że dowieziecie 43 punkty. Poproście kierowców o respektowanie tego i tak też zrobili. Z naszej perspektywy umożliwienie im walki było w porządku. Obaj jechali na takim samym trybie silnika oraz stanie mocy, więc nie było przewagi jednego zawodnika nad drugim” – powiedział Horner.  

„W żadnym przypadku nie było mowy o Multi 21 [odnosząc się do sytuacji z GP Malezji w 2013 roku z udziałem Marka Webbera i Sebastiana Vettela].  Tutaj mamy dwóch innych kierowców, inne okoliczności. Widziałem, że obaj szanują siebie nawzajem. Obaj są dobrymi, lecz twardymi zawodnikami. Czułem się pewnie pozwalając im na walkę”.

Źródło: autosport.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league