Brown: Norris to przyszły mistrz świata

Dyrektor wykonawczy McLarena Zak Brown uważa, że Lando Norris – jeden z podopiecznych brytyjskiej marki – jest idealnym materiałem na przyszłego mistrza świata.

17-latek wygrał w 2016 roku serię Formula Renault 2.0 NEC, czym zawdzięcza sobie miejsce w szkółce kierowców McLarena, a wcześniej triumfował także w Toyota Racing Series czy Eurocup Formula Renault 2.0. Obecnie Norris ściga się w europejskiej Formule 3, gdzie wygrał już trzy wyścigi i zajmując trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, jest na dobrej drodze do wygrania całych mistrzostw.

„[Norris] posiada naturalny talent, którego nie widziałem u żadnego kierowcy. Myślę, że takie samo zdanie mają wszyscy, którzy widzieli jego wyścigi. Jest skupiony na jeździe, mocno stąpa po ziemi. Uważam, że jest przyszłym mistrzem świata” – powiedział Brown. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że należy on do naszego programu rozwojowego oraz z tego, co obecnie robi w Formule 3. Zdobył pole position i wygrał swój pierwszy wyścig, a obecnie jest trzecim kierowcą w klasyfikacji generalnej”.

Pomimo wielu pozytywów, Brown podkreśla, że McLaren nie zamierza iść w ślady Red Bulla i Williamsa, którzy wprowadzili do F1 18-letnich mistrzów F3: „Norris z pewnością ma przyszłość w McLarenie, ale nie spieszymy się z wprowadzeniem go do Formuły 1. Obecnie trendem są nastoletni kierowcy, ale jeszcze kilka lat temu 20-latków uważało się za bardzo młodych. Nie zamierzamy się spieszyć, ale jesteśmy podekscytowani, bo jest bardzo dobry”.

Źródło: gpupdate.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league