Horner: Jestem pod wrażeniem Verstappena

Christian Horner przyznał, że sposób w jaki Max Verstappen radził sobie z trudnymi momentami podczas sezonu 2017 Formuły 1 był dla niego imponujący.

Ostatni sezon nie był zadowalający dla holenderskiego kierowcy. Brak niezawodnej maszyny spowodował, że nie mógł on walczyć o podium w klasyfikacji generalnej. Po awarii silnika podczas Grand Prix Belgii Verstappen stwierdził, że zaczyna tracić wiarę w siłę, jaką Red Bull i Renault powinno w sobie mieć, by pokonać problemy. Zwycięstwo Holendra w Malezji podniosło go na duchu, a rozmowy wykonane z nim po tym wydarzeniu spowodowały, że młody zawodnik przedłużył kontrakt z zespołem.

Patrząc wstecz na te wydarzenia Horner uznał, że ważną rzeczą był fakt, iż Verstappen się nie poddał i nie pozwolił emocjom na dominację nad swoją osobą: „Sądzę, że Max odniósł korzyść z tego doświadczenia, on dopiero dorasta w wyścigach. Łatwo jest zapomnieć, że to dopiero czwarty rok jego wyścigów samochodowych” – zaznaczył 44-latek. „To, co naprawdę zrobiło na mnie wrażenie w tym roku, to sposób, w jaki poradził sobie z niektórymi ciężkimi momentami. Było ich sporo, szczególnie w letnich miesiącach”.

Szef Red Bull Racing powiedział również, że Max znalazł w tym roku dobry balans pomiędzy kontrolą nad pojazdem, a jego odpowiednim poziomem agresji: „Myślę, że ma świetne wyczucie samochodu i świetną wrażliwość na jego ograniczenia. On jest ryzykantem, ale nie nieodpowiedzialnym. Ma w sobie ducha walki, który jest ekscytujący do oglądania”.

Źródło: motorsport.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league