McLaren pozostanie bez sponsora tytularnego

Szef zespołu Formuły 1 McLarena Zak Brown stwierdził, że pomimo zainteresowania ze strony nowych sponsorów, nie ma on w planach sprzedaży sponsoringu tytularnego. Amerykanin podzielił tym samym pogląd swojego poprzednika Rona Dennisa, który powiedział że era sponsoringu tytularnego w F1 dobiegła końca.

„Nie sądzę, że będziemy mieli typowego sponsora tytularnego” – powiedział Brown. „Będziemy mieli za to kluczowych partnerów. W świecie F1 wszyscy odnoszą się do samej nazwy ekipy, a nie jej sponsora, więc nie widzę w tym dużej wartości. Jesteśmy McLarenem, nie ABC McLarenem. Mamy duże przestrzenie reklamowe, ale nie chcemy sprzedawać nazwy”.

„W NASCAR kierowcy są trenowani, aby po wyjściu z samochodu podziękować głównemu sponsorowi. W Formule 1 tak się nie dzieje i chcemy chronić naszą markę”.

Brown dodał, że zmiana układu napędowego z Hondy na Renault pozwoliła ekipie pozyskać nowych sponsorów: „Podpisaliśmy kilka kontraktów, ale nie wiem kiedy je ogłosimy. Jeszcze nie skończyliśmy i wszyscy chętni sponsorzy są mile widziani!”

„Spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem. Dużo pozytywnego dzieje się wokół F1 – oglądalność rośnie, ilość widzów na trybunach rośnie, są nowi właściciele, wizja strategiczna… F1 nabrała rozpędu, a ten przekłada się na McLarena. Mamy Fernando [Alonso], Stoffela [Vandoorne’a] i przechodzącego przez kolejne szczeble kariery Lando [Norrisa], mamy nowego dostawcę silników i ogólnie czujemy wiatr w plecy, a nie czołowy”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league