Brown: McLaren zmieni wygląd w większym stopniu niż inne ekipy

Dyrektor wykonawczy McLarena Zak Brown stwierdził, że jego zespół Formuły 1 przejdzie przed sezonem 2018 największą zmianę wizerunkową spośród obecnej stawki.

Brytyjska ekipa zaprezentowała w ubiegłym roku nowe, pomarańczowo-czarno-białe malowanie, zrywające z dotychczasową tradycją w większości jednokolorowych aut. O ile powrót do koloru pomarańczowego został odebrany w większości pozytywnie, projekt malowania budził raczej mieszane odczucia, szczególnie w porównaniu z barwami używanymi przez Fernando Alonso w wyścigu Indianapolis 500.

Brown zapowiedział już zmianę w wyglądzie samochodów F1, lecz nie zdradził w jakim kierunku one pójdą: „Samochód nie będzie wyglądać tak samo jak w poprzednim sezonie. Wiemy, czego spodziewać się po innych ekipach i mamy nadzieję, że nasze malowanie zmieni się najbardziej i ludzie to dostrzegą”.

„Będzie nawiązanie do historii, ale nasze malowanie nie jest jeszcze sfinalizowane, bo spora jego część zależy od sponsorów”.

Amerykanin uważa, że jego zespół powinien wyróżniać się na tle innych pod względem wizerunkowym: „Nazywamy to nową erą i będziemy mieli wiele ciekawych rzeczy, jak nowy garaż. McLaren od kilku lat nie był liderem, chcemy to zmienić i sprawić, że ludzie zaczną mówić o rzeczach, które wprowadzamy – na tym zawsze polegał McLaren. Myślę, że przez nasz brak konkurencyjności trochę wtopiliśmy się w tło i musimy znów stać się zespołem wywołującym zazdrość u innych”.

Brown odniósł się również do sytuacji na rynku sponsorskim, a także odbudowywania wartości marketingowej McLarena: „Podpisaliśmy umowy z trzema partnerami, co wkrótce ogłosimy, i miejmy nadzieję pojawi się ich więcej. Nie będziemy mieli [w 2018] wyprzedanych wszystkich miejsc na samochodzie, bo to musi potrwać, ale jestem zadowolony z kierunku w jakim zmierzamy”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league