Horner: Liberty Media musi ustalić reguły i dać ultimatum

Zdaniem Christiana Hornera Liberty Media oraz FIA powinny decydować o zasadach Formuły 1. Gdy reguły będą jasne, wszystko będzie zależeć od zespołów czy będą chciały się ścigać w ustanowionych warunkach, czy nie.

Formuła 1 prowadzi aktualnie rozmowy dotyczące przyszłości tego, co nastąpi po wygaśnięciu umowy z Concorde – czyli umowy pomiędzy FIA, a zespołami, która narzuca zasady, na podstawie których ekipy rywalizują – w 2020 roku.

W ubiegłym roku Liberty Media określiło, jakie ich zdaniem powinny być owe regulacje dotyczące silników. Idea nie zyskała aprobaty zarówno ze strony Ferrari, jak i Mercedesa. Zdaniem szefa stajni z Milton Keynes zespoły nie powinny mieć w tej kwestii nic do powiedzenia: „Myślę, że Liberty Media i FIA będą musieli wymyślić zestaw reguł, w których powiedzą: „To jest to, czym Formuła 1 jest. Zaakceptuj to lub nie. Wtedy, każdy team zadecyduje czy chce być w grze, czy nie”.

Ponadto, Brytyjczyk odniósł się do proponowany zmian, jakie miałaby nastąpić w 2021 roku. W wypowiedzi nie brakowało chęci do powrotu starych jednostek napędowych, natomiast 44-latek przyznał, że jest pewna logika, która utrzymuje F1 przy jednostce V6: „Kłamałbym, gdybym powiedział, że jestem w pełni zadowolony, ponieważ opcją idealną są normalne, hałasujące silniki V10 lub V12. Liberty Media stara się być odpowiedzialne za koszty, wydajność i hałas, zaznaczając tym samym wszystkie kryteria, które powinien spełniać silnik F1. Jeśli jest to niedrogie i rozsądne to już teraz widzimy zainteresowanie takich producentów jak Aston Martin”.

Źródło: planetf1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league