Bottas chciałby pozostania Hamiltona w Mercedesie

Trzeci kierowca ubiegłorocznych mistrzostw Formuły 1 Valtteri Bottas stwierdził, że dobrze współpracuje mu się z Lewisem Hamiltonem i chciałby ją kontynuować po sezonie 2018.

Fin pozostanie w zespole Mercedesa na swój drugi sezon, z zamiarem poprawienia swojego wyniku trzech wygranych wyścigów w minionym roku.

„Rok temu nie zdawałem sobie sprawy z tego, ile będzie nauki” – powiedział fińskiej telewizji. „Byłem [przez zimę] kilka razy w fabryce i pracowałem w symulatorze. Zespół dobrze się spisał i sądzimy, że nasz nowy samochód jest lepszy niż ubiegłoroczny. Oczywiście wszystko zawsze zależy od tego, jaki poziom będą reprezentować rywale”.

„Mamy jeden cel – walkę o mistrzostwo. Znam już cały zespół i wiem, w jaki sposób pracuje. Jednym z moich największych problemów była pozycja za kierownicą, z którą musiałem walczyć przez cały sezon. Teraz jednak będę mógł wygodnie usiąść w samochodzie”.

Zarówno Bottas jak i Hamilton mają podpisane kontrakty tylko do końca sezonu 2018: „Cieszyłbym się, gdyby Lewis tutaj został. Dogadujemy się, a do tego jest szybkim kierowcą. [Dla mnie] najlepszym sposobem negocjacji jest wygrywanie wyścigów”.

Źródło: f1reports.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league