Horner: Verstappen przypomina Vettela

Kolizja Maxa Verstappena i Sebastiana Vettela z ostatniego wyścigu o Grand Prix Chin nadal pozostaje jednym z głównych tematów w Formule 1. Tym razem swoją opinię ponownie wyraził szef teamu Red Bull Racing, Christian Horner, który bardzo dobrze zna obu kierowców.

Horner przyznał, że widzi wiele podobieństw w zachowaniu i w stylu jazdy pomiędzy Vettelem i Verstappenem. Ponadto jest pewien, że młody Holender wyciągnie wnioski z błędu jaki popełnił – dokładnie tak, jak kiedyś robił to niemiecki reprezentant Ferrari.

„On [Vettel] też kiedyś popełniał błędy” – powiedział Horner, który współpracował z Niemcem, gdy ten miał 21 lat i awansował do ekipy Red Bull Racing z Toro Rosso. Początek kariery Vettela również nie był łatwy i krytykowano go za niebezpieczne manewry m.in. w 2009 roku w Australii z Robertem Kubicą, rok później w Turcji z jego zespołowym partnerem – Markiem Webberem czy nieco później w Belgii za uderzenie w Jensona Buttona.

„Chodzi o podobne punkty w ich karierach. Jestem pełen wiary w to, że Max nie zmarnuje tej lekcji. Ma wybitny talent i jest wystarczająco mądry, aby rozpoznać obszary, nad którymi musi jeszcze popracować. Nie mam żadnych wątpliwości, że to zrobi” – skomentował Horner.

Powoli zaczynają się jednak pojawiać porównania Verstappena do Pastora Maldonado znanego z wielu wypadków i wjeżdżania w swoich rywali. Także tutaj szef RBR staje w obronie swojego podopiecznego: „To, że [Max] jest utalentowany, jest jasne jak słońce. Nikt nie wątpi, że ma siłę i instynkt kierowcy wyścigowego”.

Źródło: formel1.de

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league