Horner: Jeśli damy Ricciardo dobry samochód, dlaczego miałby odejść?

Daniel Ricciardo jest w tej chwili bardzo ważnym graczem na rynku transferowym kierowców na przyszły sezon. Szef Red Bulla Christian Horner podkreślił, że chciałby zatrzymać Australijczyka w swoim zespole, jednak wie, że musi zapewnić mu odpowiedni samochód.

Kontrakt Ricciardo, który w barwach Red Bulla jeździ od 2014 roku, kończy pod koniec obecnego sezonu. Kierowca ekipy z Milton Keynes podkreślał, że nie zamierza spieszyć się z podpisaniem nowej umowy ze względu na to, że kolejny okres w jego karierze będzie kluczowy. O Ricciardo zabiegać mogą również Mercedes oraz Ferrari – w tym roku kończą się również umowy Valtteriego Bottasa oraz Kimiego Räikkönena. Horner przyznał, że będzie dążyć do zatrzymania u siebie zwycięzcy Grand Prix Chin, jednak jest świadomy tego, że potrzebny będzie jeszcze lepszy samochód.

„Myślę, że Daniel jest szczęśliwy będąc w otoczeniu [Red Bulla]. Jeśli damy mu samochód jak to zrobiliśmy [w Chinach], dlaczego miałby pójść gdzieś indziej?” – pytał Horner.

Nic nie wskazywało na zwycięstwo Australijczyka na torze w Szanghaju. Po awarii elektryki w Bahrajnie, podczas trzeciego treningu w Chinach doszło do problemów z turbo. Mimo tego kierowca Red Bull Racing dzięki dobrej pracy mechaników był w stanie wyjechać na minuty przed zakończeniem kwalifikacji, by dzień później po imponującej szarży odnieść pierwsze tegoroczne zwycięstwo.

„[Ricciardo] doznał awarii magazynowania energii w Bahrajnie, zaś [w Chinach] miał miejsce problem z turbo, w wyniku czego stracił on ważny czas na torze. Dochodzisz do punktu, w którym myślisz co dalej, jednak zdobycie takiego wyniku w tej fazie rywalizacji jest dla niego czynnikiem zwiększającym jego pewność siebie. Wszystko jest otwarte”.

„Teraz jest on bardzo dojrzałym kierowcą. Jego forma stoi na najwyższym poziomie i myślę, że było tak przez ostatnie kilka lat. Udało mu się osiągnąć równowagę pomiędzy doświadczeniem a tempem. Jest jednym z najlepszych zawodników specjalizujących się w wyprzedzaniu, a jego ocenia straty jest nieskazitelna. Znajduje się on w innym momencie swojej kariery w porównaniu do Maxa [Verstappena], który jest jeszcze młody i wciąż zdobywa doświadczenie”.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league