Brown: Toro Rosso powinno zatrudnić Vandoorne’a

Szef McLaren Racing Zak Brown namawia zespół Toro Rosso, aby zatrudnił Stoffela Vandoorne’a jako kierowcę wyścigowego na sezon 2019 Formuły 1. Belg straci na koniec roku swoje miejsce w McLarenie na rzecz Lando Norrisa.

„Z pewnością uważam go za kierowcę kalibru Formuły 1 i gdybym był na miejscu Toro Rosso – gdzie jak się zdaje, mają dwa wolne miejsca – wybrałbym Stoffela bez chwili zawahania” – powiedział Brown. „Myślę, że mieliśmy przez dwa lata bardzo słaby samochód. Ktoś taki jak Fernando [Alonso] szybciej się dostosuje, bo ma dużo większe doświadczenie. Stoffel nie ustępował mu zbytnio – dużo mniej niż inni zespołowi koledzy, o czym wspominał Fernando”.

„Stoffel jest znakomitym kierowcą wyścigowym. Myśląc o naszej przyszłości czuliśmy, że Lando będzie gwiazdą. Sądzę, że w innym środowisku i z lepszym samochodem Stoffel może lśnić. Patrząc na jego debiutancki sezon, gdzie jechał na tor, aby nie brać udziału w treningach… nie wiem, czy otrzymał szansę, aby się wyrobić”.

Amerykanin dodał, że od pewnego czasu starał się znaleźć Belgowi miejsce w przyszłorocznej stawce: „Zająłem się już tą kwestią i jeśli będziemy mogli coś zrobić, aby mu w tym pomóc, nie zawahamy się. Uważamy go za członka rodziny, z którym wspaniale się współpracowało. Miejmy nadzieję pozostanie w Formule 1, gdzie zasługuje, aby być. Rozważamy kilka innych projektów wyścigowych, o czym wszyscy wiedzą i nie zawahałbym się, aby zatrzymać Stoffela w McLarenie, jeśli będzie wolne miejsce, a on będzie ku temu chętny”.

Brown stwierdził jednak, że jest mało prawdopodobne, by Vandoorne został kierowcą McLarena w serii IndyCar.

Zespół Toro Rosso będzie szukać przynajmniej jednego kierowcy, który zajmie miejsce przechodzącego do Red Bull Racing Pierre’a Gasly’ego. Jak stwierdził doradca programu Red Bulla Helmut Marko, rozważanych jest 10 kierowców.

Źródło: racer.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league