Horner: Nie weźmiemy Ocona do Toro Rosso

Szef programu wyścigowego Red Bulla Christian Horner stwierdził, że austriacka marka nie zaangażuje Estebana Ocona do zespołu Toro Rosso, ze względu na jego powiązania z Mercedesem.

Ze względu na przejście Pierre’a Gasly’ego z Toro Rosso do Red Bull Racing, koncern będzie musiał znaleźć przynajmniej jednego nowego kierowcę na sezon 2019. Brak kandydatów w gronie programu młodych kierowców Red Bulla, którzy spełnialiby kwalifikacje do uzyskania superlicencji, nie ułatwia tego zadania. Choć Ocon byłby doskonałym wyborem, Horner nie chce brać pod swoje skrzydła kierowcy związanego z konkurencyjnym programem.

„Mercedes podjął względnie niewielką inwestycję, dzięki której pomogli tym chłopakom dostać się do F1. Teraz jednak kontrakt z Mercedesem wydaje się być dla nich przeszkodą, bo większość ekip nie jest zainteresowana kierowcą na wypożyczenie” – stwierdził Brytyjczyk. „To szaleństwo, że taki kierowca jak Ocon może pozostać bez miejsca na przyszły sezon. Gdyby nie był związany kontraktem, byłby dla nas oczywistym kandydatem do Toro Rosso, ale – co zrozumiałe – Red Bull nie zainwestuje w kierowcę Mercedesa i nie spodziewałbym się, aby oni chcieli to zrobić w podobnej sytuacji”.

Horner skorzystał z okazji, aby skrytykować zespół Mercedesa za to, że po odejściu Nico Rosberga zatrudnił Valtteriego Bottasa, zamiast promować Ocona do zespołu fabrycznego: „Łatwo jest wybrać to, co jest znane. Postawienie na niesprawdzonego juniora wiąże się ze znacznie większym ryzykiem, ale myślę, że wielokrotnie udowodniliśmy, że się ono opłaca”.

„Mieliśmy bardzo udany program juniorski, ponadto Red Bull utrzymuje swój zespół juniorski. Przyniosło to korzyści Sebowi [Vettelowi], Danielowi [Ricciardo] i Maxowi [Verstappenowi], a teraz zobaczymy to w przypadku Pierre’a Gasly’ego. Otworzyliśmy też wiele innych możliwości, jak u Carlosa Sainza Jr.”

Gwiazdą programu Red Bulla jest obecnie ścigający się w europejskiej F3 Dan Ticktum, lecz przepisy nie pozwolą mu na uzyskanie superlicencji z końcem tego roku. Horner zwrócił także uwagę na Harry’ego Thompsona i Jonny’ego Edgara, którzy obecnie rywalizują w kartingu.

Źródło: motorsport.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league