McLaren zachęcony postępami Renault

Szef McLaren Racing Zak Brown powiedział, że otrzymał pozytywne sygnały od dostawcy jednostek napędowych dla swojego zespołu Formuły 1 – firmy Renault. Po przejściu Red Bull Racing do Hondy, McLaren będzie jedynym zespołem klienckim francuskiego producenta.

„Powiedzieli nam, że są bardzo zadowoleni z postępów dokonanych przez zimę” – stwierdził Brown. „Znaleźli wiele kilowatów i sądzą, że będą konkurencyjni. Byłoby niewłaściwe, abym zacytował ich liczby, ale myślę, że będą bardzo mocni”.

Brown uważa, że zespół wykona postęp względem sezonu 2018 i może nieco zbliżyć się do obecnej czołówki: „Przeważa ostrożny optymizm, ale nie chcemy wybierać za daleko. Popełniliśmy ten błąd w przeszłości i nie zamierzamy go powtórzyć. Pracujemy z pokorą, wszystko idzie dobrze i jesteśmy na dobrej drodze do realizacji naszych celów”.

„Prawda jest jednak taka, że nie mamy pojęcia, gdzie będą nasi rywale, możemy tylko spekulować. Wszyscy mówią co innego i nie sądzę, że będziemy znali odpowiedzi przed [rozpoczęciem zimowych testów na torze pod] Barceloną”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league