Horner: Red Bull próbował wszystkiego, aby zatrzymać Ricciardo

Szef Red Bull Racing Christian Horner powiedział, że jego zespół zrobił wszystko, aby zatrzymać Daniela Ricciardo w ekipie na kolejny sezon Formuły 1.

Przed przerwą wakacyjną oczekiwano, że Ricciardo przedłuży swoją umowę z Red Bullem, pozostając zespołowym partnerem Maxa Verstappena. Taki też był zamiar samego zespołu, który był zadowolony ze swojego duetu kierowców. Australijczyk jednak podjął nieoczekiwaną decyzję o przejściu do Renault w przyszłym roku, co zaskoczyło ekipę z Milton Keynes. Jak stwierdził Horner, Red Bull zrobił wszystko, aby przekonać Ricciardo do pozostania, jednak wskazał, że zwycięzca dwóch tegorocznych wyścigów potrzebował nowego środowiska.

„Oceniliśmy sytuację i myślę, że zrobiliśmy wszystko co możliwe, aby go zatrzymać. Nawet sam to przyznał, ale po prostu chciał podjąć nowe wyzwanie. Prawdopodobnie obawiał się swojej wartości wobec rozwoju Maxa [Verstappena] i być może miał wtedy również wątpliwości wobec Hondy. Potem zobaczył, że to, o czym mówiliśmy, staje się rzeczywistością. Zawsze trzeba mieć plan B. Kiedy zrozumieliśmy, że mówił poważnie i że takie było jego nastawienie, bardzo łatwo podjąć decyzję dotyczącą Pierre’a Gasly’ego” – powiedział Horner w rozmowie z Motorsport.com.

Horner podkreślił również, że Red Bull nigdy nie faworyzował Verstappena nad Ricciardo, przyznając, że jego kierowcy zawsze mają równy status w zespole.

„Kierowcą numer jeden jest ten, który jedzie na wyższej pozycji. Nie ma tu faworyzowania nikogo w kontekście tego, jak pracujemy w zespole. Daniel może o tym bardzo otwarcie powiedzieć. Meksyk był pierwszą rundą od Monako, kiedy Daniel pokonał Maxa w kwalifikacjach. Tempo kwalifikacyjne Maxa było ogromne i być może to też miało wpływ na decyzję Daniela na temat jego przyszłości”.

Źródło: motorsport.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league