Bottas: Kubica wprowadzi Williamsa na właściwe miejsce

Valtteri Bottas wierzy, że wracający do Formuły 1 Robert Kubica pomoże zespołowi Williams powrócić do walki o lepsze miejsca w stawce. Brytyjski zespół odnotował w poprzednim sezonie najgorszy wynik w historii, zajmując 10. miejsce w klasyfikacji generalnej zdobywając zaledwie 7 punktów.

Williams w sezonie 2019 F1 wystartuje z zupełnie nowym składem kierowców. Bottas uważa, że ​​mieszanka składu kierowców w postaci doświadczonego Roberta Kubicy oraz młodego George’a Russella, pomoże odrodzić brytyjski zespół po kilku ciężkich latach.

„Dla Roberta dobrze będzie zobaczyć, jak to wszystko działa” – powiedział Bottas. „Nie ścigał się już od jakiegoś czasu, więc miło będzie porównać go z Georgem Russellem”.

„Myślę, że dla ekipy, która miała ciężki okres, trudno jest utrzymać motywację i dobrego ducha wewnątrz zespołu. To naprawdę trudne, gdy sprawy nie układają się po twojej myśli. Może nowy skład kierowców przyniesie więcej pozytywów i pozwoli patrzeć optymistycznie w przyszłość. Jestem pewien, że obaj kierowcy będą pełni energii, ze względu na wspaniałą okazję, którą mają. Miejmy nadzieję, że pomoże to wprowadzić Williamsa na miejsce, na które zasługują, a nie tam, gdzie są obecnie”.

Źródło: crash.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league