Bottas: Dedykuję zwycięstwo Whitingowi

Valtteri Bottas zdominował niedzielny wyścig o Grand Prix Australii Formuły 1 i po raz pierwszy w swojej karierze objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata. Fin zadedykował swój triumf zmarłemu przed rundą w Melbourne Charliemu Whitingowi.

„Chciałem mu bardzo podziękować” – powiedział reprezentant Mercedesa. „To zwycięstwo jest dla Charliego, za całą jego pracę dla Formuły 1. Zrobił nieprawdopodobnie dużo i wiele to znaczy dla nas wszystkich”.

Fin już na starcie wyprzedził zdobywcę pole position i objął kontrolę nad wyścigiem: „Nie wiem, co powiedzieć. Start był bardzo dobry. To był z pewnością mój najlepszy wyścig w karierze. Nie wiem, jak to się stało, wszystko było pod kontrolą”.

Bottas był również autorem najlepszego czasu okrążenia, co od tego sezonu premiowane jest dodatkowym punktem do klasyfikacji generalnej: „Wiedziałem o tej zasadzie. Miałem bardzo dobre tempo i chciałem w końcówce o to powalczyć. To zawsze ryzykowne na zużytych oponach, ale było warto. Jestem zadowolony i nie mogę doczekać się następnego wyścigu”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league