Bottas i Hamilton zignorowali polecenie Wolffa

Szef zespołu Formuły 1 Mercedesa Toto Wolff przyznał, że Valtteri Bottas i Lewis Hamilton, wspólnie z inżynierami wyścigowymi, zignorowali przedwyścigowe instrukcje, aby nie ryzykować i nie walczyć o punkt za najszybsze okrążenie niedzielnego Grand Prix Australii

W rozmowie z dziennikarzami Wolff powiedział, że przed wyścigiem, w niedzielę rano wydał jasne instrukcje, aby nie ryzykować utraty podium poprzez niepotrzebną walkę o najszybsze okrążenie wyścigu. Podczas wyścigu Fin usłyszał między innymi, że «gra się zaczyna» i inni kierowcy chcą odebrać mu ten punkt. Jednym z takich kierowców był Lewis Hamilton, który powiedział, że «musi mieć ten punkt». Koniec końców to Fin cieszył się z dodatkowej zdobyczy punktowej.

„Podczas dzisiejszej odprawy rozmawialiśmy o naszej strategii i zabroniłem im walczyć o ten punkt, jeżeli będziemy na pierwszej, drugiej czy trzeciej pozycji” – powiedział Wolff. „Zignorowali mnie. Wszyscy! Myślę, że to był spisek pomiędzy inżynierami i kierowcami, ponieważ inżynierowie byli bardzo chętni. Muszę odtworzyć połączenia radiowe i zobaczyć, jak to wyglądało. Koniec końców jestem zadowolony. Zdobycie dodatkowego punktu jest czymś dobrym. To wciągające. To nowy rozdział tego spektaklu”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league