Kubica: Zmagamy się z podsterownością

Robert Kubica zakończył obie piątkowe sesje treningowe na torze w Szanghaju przed swoim zespołowym kolegą Georgem Russellem. Polak zdradził, że głównym problemem była dla niego podsterowność, charakterystyczna dla chińskiego obiektu.

„Jak to w piątki bywa, trzeba sprawdzić parę elementów, w tym opon” – powiedział Kubica. „Warunki nie były łatwe. Było dosyć chłodno i szczególnie na twardych oponach mieliśmy problemy z utrzymaniem temperatury w przedniej osi, dlatego ogólnie jechało się średnio na tym długim wyjeździe. Zmagałem się też z podsterownością i wygląda na to, że na tym również musimy popracować. Z pewnością niskie temperatury oraz podsterowna charakterystyka toru nam nie pomagają”.

„Balans jest zupełnie inny niż przez pierwsze dwa wyścigi, zatem musimy zobaczyć, w którą stronę pójść. Dalej jesteśmy sporo z tyłu w stosunku do innych zespołów i nie może być inaczej – tor mam może trochę bardziej pasować lub możemy mieć mniejsze problemy, ale też dużo będzie zależało od warunków”.

Zapytany o różnice w prowadzeniu obu samochodów Williamsa, dodał: „Różnice nadal są, ale nie chciałbym wchodzić w detale. Zamieniliśmy się paroma rzeczami i sytuacja jakby trochę się odwróciła, także zobaczymy jak to wygląda”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league