Bottas: Zarówno ja, jak i Lewis będziemy chcieli wygrać

Valtteri Bottas przyznał, że był zadowolony ze swojego okrążenia w kwalifikacjach, jednak zdaje sobie sprawę z tego, że podczas jutrzejszego wyścigu będzie musiał stoczyć zacięty pojedynek z Lewisem Hamiltonem.

Bottas podczas kwalifikacji do jutrzejszego wyścigu o Grand Prix Hiszpanii zaskoczył swoim tempem, uzyskując 1:15,406, co jest nowym rekordem toru Circuit de Barcelona-Catalunya. Co jednak ważniejsze, Fin był aż o 0,634 sekundy szybszy od zespołowego kolegi Hamiltona. Jak powiedział, zdobycie pole position bardzo go cieszy, lecz jest świadomy możliwej walki w jutrzejszym wyścigu z zespołowym kolegą.

„To naprawdę świetne uczucie. Podczas każdego przejazdu w kwalifikacjach znajdowałem możliwość poprawy i byłem w stanie złożyć to w całość w Q3, zaliczając świetne pierwsze okrążenie. Myślę, że pakiet, który przywieźliśmy do Barcelony spisuje się bardzo dobrze i samochód był bardzo mocny, szczególnie w trzecim sektorze”.

„Jest to przede wszystkim zasługa całego zespołu; dziękuję wszystkim w Brackley oraz Brixworth. Nasze tempo na długich przejazdach w piątek wyglądało dobrze, jednak w niedzielę wiele może się wydarzyć. Start oraz pierwszy zakręt będą szczególnie ważne. Jutro, zarówno ja, jak i Lewis będziemy chcieli wygrać, więc czekam z niecierpliwością na twardą oraz uczciwą walkę”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Daimler

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league