Kwiat: To było genialne okrążenie

Daniił Kwiat wystartuje z dziewiątego miejsca do Grand Prix Hiszpanii Formuły 1. Rosjanin nie krył swojej radości po kwalifikacjach. Kierowca Toro Rosso przyznał, że od początku sezonu wykonał spory krok naprzód, a ekipa spisuje się lepiej niż dotychczas.

„To był niezły dzień i jestem zadowolony z przebiegu kwalifikacji. Od początku sezonu wykonaliśmy spory postęp” – powiedział Rosjanin. „Myślę, że to było genialne okrążenie. Jedno z lepszych, które przejechałem. Jestem usatysfakcjonowany i już przekraczając linię mety wiedziałem, że wystarczy to do wejścia do Q3”.

Kwiat przyznał również, że w trzecim segmencie kwalifikacji było trudniej, ponieważ temperatura toru wahała się, a wiatr był zmienny: „Nadal jestem zadowolony z mojego okrążenia, a w czasie kwalifikacji podjąłem dobrą decyzję”.

Kierowca Toro Rosso potwierdził również, że w czasie trzeciego treningu samochód nie zachowywał się tak, jak tego chciał, ale ekipa zdołała «poskładać» wszystko w jedną całość przed kwalifikacjami: „Nasz samochód sprawuje się bardzo dobrze od początku weekendu, a w niedzielę damy z siebie wszystko”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league