Wolff: Bottas wciąż może rzucić wyzwanie Hamiltonowi

Szef Mercedesa Toto Wolff uważa, że Valtteri Bottas nadal będzie mógł powalczyć z Lewisem Hamiltonem o zwycięstwa w kolejnych wyścigach, jednak będzie musiał nieco zmienić swój styl jazdy.

Podczas ostatniego wyścigu o Grand Prix Francji Bottas co prawda zajął drugie miejsce, zapewniając kolejny dublet Mercedesowi, jednak jego strata na mecie do Hamiltona wyniosła aż 18 sekund. Do tej pory Fin na osiem rozegranych wyścigów sięgnął po dwa zwycięstwa – w Australii i Azerbejdżanie, zaś liderujący Hamilton ma 36 punktów przewagi w klasyfikacji kierowców.

„Gdyby [Bottas] dobrze wystartował do kilku z ostatnich wyścigów, wygrałby dwa z nich i on wie o tym. Jestem zatem optymistycznie nastawiony co do tego, że Valtteri potrzebuje tylko jednego dobrego weekendu, aby zbliżyć się do Lewisa i nie pozwolić mu uciec w walce o mistrzostwo” – powiedział Wolff.

Szef Mercedesa zaznaczył jednak, że aby powrót do walki o tytuł był możliwy, Bottas musi bardziej popracować nad zarządzaniem oponami, zwłaszcza na tych torach, gdzie tylne ogumienie ma mniejszą przyczepność w zakrętach.

„Valtteri pokazał świetne tempo w tempie kwalifikacyjnym – myślę, że znacząco się poprawił wobec poprzedniego sezonu. Teraz drugą słabością, z którą musi się zmierzyć, jest zarządzanie oponami. Valtteri jest świadomy tego, co musi poprawić. Są tory, gdzie jest on tak silny, jak Lewis, jeśli nie powiedzieć silniejszy. Na obiektach, gdzie przyczepność tyłu ma większe znaczenie, musi po prostu zmienić swój styl jazdy. Nie jest to coś prostego dla kierowcy wyścigowego, ale ma wszelkie możliwości, by tego dokonać”.

Źródło: reuters.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league