Vettel: Mechanicy starali się jak mogli

Awaria samochodu uniemożliwiła Sebastianowi Vettelowi udział w segmencie Q3 sobotnich kwalifikacji do Grand Prix Austrii Formuły 1. Niemiec wystartuje z dziewiątego pola, a zespół Ferrari zidentyfikował problem z przewodem dostarczającym sprężone powietrze do silnika.

„Samochód się popsuł, więc nie mogliśmy wyjechać na tor. Straciliśmy w ten sposób część Q2 oraz całe Q3” – powiedział czterokrotny mistrz świata. „Szybko podjęliśmy decyzję o wymianie części, ale nie było to łatwe. Musieliśmy zdjąć panele karoserii, a dostęp był utrudniony. Próbowaliśmy wszystkiego i wiedziałem, że jeśli się uda, będę mieć tylko jedną szansę, aby wyjechać na tor, więc nastawiałem się na to, ale nie wyszło”.

„Mechanicy starali się jak mogli, ale nie zdołali wyrobić się w czasie. To oczywiście frustrujące, ale będąc w samochodzie nic nie można zrobić. To niczyja wina. Na pewno musimy zrozumieć jak do tego doszło i upewnić się, że się to nie powtórzy. To bolesne, ale dobrze zobaczyć drugi samochód ekipy na pole position”.

Źródło: skysports.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league