Hülkenberg: Najprawdopodobniej zostanę w Renault

Nico Hülkenberg powiedział, że najpewniej pozostanie w zespole Renault na przyszły sezon Formuły 1, jednak przyznał, że nie jest do końca zadowolony z tegorocznych wyników.

Przed zbliżającym się domowym wyścigiem Hülkenberga Renault traci 21 punktów do McLarena, który znajduje się na czwartym miejscu w klasyfikacji konstruktorów. Niemiec stwierdził, że jest to efekt po części niewykorzystanych szans, ale również pewnych problemów.

„Szczerze mówiąc nie możemy być w pełni zadowoleni z przebiegu obecnego sezonu, ponieważ mieliśmy sporo problemów i słabszych wyników niż oczekiwano. Bardziej rozczarowujące jest jednak to, jak wygląda sytuacja pod względem tempa – proces rozwoju nie jest na takim poziomie, na jaki liczyliśmy – w tym roku jest poniżej oczekiwań” – powiedział Hülkenberg.

Niemiec, który trafił do Renault w 2017 roku po epizodzie w Force India, mimo tych słów nadal widzi siebie we francuskim zespole, wierząc, że wkrótce nastąpi poprawa.

„Jeśli spojrzymy na te trzy lata, nie możemy być zadowoleni ze wszystkiego, co zrobiliśmy. Mimo to perspektywa nadal jest dobra, widzimy światełko na końcu tunelu. Wciąż możemy w pewnym stopniu nadrobić zaległości – ciężko powiedzieć, jak wiele – ale zobaczymy, co przyniesie przyszłość i jak potoczy się mój los. Na razie nic nie jest pewne, ale myślę, że najprawdopodobniej pozostanę w zespole”.

Przed wyścigiem na Hockenheimringu Hülkenberg zajmuje 11. miejsce w klasyfikacji kierowców z dorobkiem 17. punktów. Jego zespołowy kolega Daniel Ricciardo plasuje się tuż przed nim w zestawieniu i ma 5 oczek więcej od Niemca.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league