Wolff: Inne zespoły są zainteresowane Oconem

Szef zespołu Formuły 1 Mercedesa-AMG Toto Wolff powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej na torze Hockenheim, że niemiecki producent nie podjął jeszcze decyzji na temat tego, kto będzie zespołowym partnerem Lewisa Hamiltona na sezon 2020. Reprezentujący obecnie barwy ekipy Valtteri Bottas ściga się w ramach rocznego kontraktu.

„Wiedziałem, że padnie to pytanie” – powiedział Wolff, zapytany o szanse na przedłużenie kontraktu z Bottasem. „Chcemy zakończyć przedwakacyjną część sezonu dwoma solidnymi wynikami w Hockenheim i Budapeszcie, a dopiero potem zaczniemy myśleć nad naszym składem kierowców na sezon 2020 i kolejne”.

„Z mojego punktu widzenia, wyniki [Bottasa] w kwalifikacjach są bardzo mocne. Prowadzenie równej walki z Lewisem Hamiltonem to powód do dumy i wykonał postęp od poprzedniego roku. Wyścigi rządzą się jednak swoimi prawami i staje się w nich coraz lepszy. Gdyby w Silverstone neutralizacja nie pojawiła się w takim momencie, mógłby walczyć o zwycięstwo. Nie ma co gdybać, jestem za to pewny, że Valtteri będzie pracować nad sobą i jego występy będą coraz lepsze”.

Największym konkurentem dla Bottasa jest wychowanek Mercedesa-AMG Esteban Ocon, pełniący obecnie funkcję kierowcy rezerwowego: „Umieszczenie młodego kierowcy w samochodzie byłoby ciekawe. Muszę jednak przyznać, że inne zespoły są zainteresowane Estebanem i musimy rozważnie dojść do decyzji, która przyniesie najwięcej korzyści wszystkim – nie tylko nam, ale i Estebanowi. Jeżeli wybierzemy Valtteriego, będzie to oznaczać, że Esteban mógłby rozwijać swoją karierę gdzie indziej i jeśli stracimy go z oczu na rok czy dwa, to będą konsekwencje takiej decyzji”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league