Zadowolony Grosjean, kosztowny błąd Magnussena

Dwa różne samochody, dwie różne specyfikacje i dwa różne nastroje. Tak można podsumować sobotę przed Grand Prix Niemiec Formuły 1 w ekipie Haas.

Zespół postawił na dwa różne pakiety. Romain Grosjean od początku weekendu ma do dyspozycji starszą specyfikację samochodu, natomiast Kevin Magnussen nowszą. Ekipa nie może jednak w pełni porównać osiągów obu samochodów, ponieważ w kwalifikacjach Kevin Magnussen popełnił błąd, przez co nie awansował do Q3.

„Myślę, że od wczoraj aż do dzisiejszego poranka Kevin był zadowolony z nowego pakietu, a pakiet został dobrze zrozumiany” – powiedział po kwalifikacjach Romain Grosjean. W czasie kwalifikacji temperatury nieco wzrosły [w porównaniu z trzecim treningiem] i byłem zadowolony z mojego samochodu. Zawsze chcesz być na czele środka stawki, ale Alfa Romeo była dla nas dzisiaj za mocno - jest bardzo ciasno w środku stawki, co jest bardzo ekscytujące”.

Francuz przyznał również, że w czasie trwania sezonu był czasami zadowolony z dobrych kwalifikacji, ale w wyścigu nie było już tak wesoło: „Mam nadzieję, że to nie jest jeden z tych dni i możemy mieć dobre tempo jutro. Wczoraj byliśmy zadowoleni, a niższe temperatury powinny nam jutro pomóc”.

Mniej powodów do zadowolenia miał Kevin Magnussen. Pomimo korzystania z nowszej specyfikacji, Duńczyk nie zdołał przebrnąć do decydującej fazy kwalifikacji z powodu błędu na okrążeniu pomiarowym: „Miałem bardzo dobry samochód podczas trzeciego treningu. Wczoraj było bardzo zdradliwie, ponieważ nie mieliśmy balansu, ale z niższymi temperaturami podczas dzisiejszego poranka wygląda na to, że zadziałało. Podczas kwalifikacji temperatura wzrosła i wygląda na to, że znów straciliśmy. Przegrałem Q3 ponieważ zablokowałem koła mając drugi komplet opon. Myślę, że było tam trochę zapasu, ale moje pierwsze okrążenie nie było złe. To nadal dobry powrót z miejsca na którym byliśmy wczoraj. Jutro może popadać, więc wszystko się może zdarzyć. Jeżeli nie i będzie sucho mamy możliwość wyboru opon - więc zawsze są jakieś pozytywy”.

Romain Grosjean wystartuje do jutrzejszego wyścigu z szóstego pola, natomiast Kevin Magnussen z dwunastej.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Haas F1 Team

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league