Verstappen: Próbowałem ustrzec się błędów

Max Verstappen sięgnął na torze Hockenheim po swoje drugie zwycięstwo w tegorocznym sezonie Formuły 1. Holender przeżył chwilę grozy, gdy obrócił się na mokrej nawierzchni toru Hockenheim, lecz po zmianie opon na przejściowe przejął kontrolę nad rywalizacją i prowadził przez 34 z 64 okrążeń.

„Oczywiście wspaniale było wygrać, ale warunki były bardzo trudne” – powiedział kierowca Red Bull Racing. „Podejmowaliśmy właściwe decyzje i cały czas musieliśmy pozostawać w pełnym skupieniu. Zjechaliśmy po opony na suchą nawierzchnię i mieliśmy małą przygodę, wykonałem piruet, co było fajne i bardzo mi się podobało… Próbowałem ustrzec się przed nadmierną ilością błędów. Nauczyłem się tej postawy przez ostatnie lata i byłem bardzo zadowolony z naszego występu”.

Verstappena pochwalił szef zespołu Christian Horner: „Niesamowite. Wygrana w takich warunkach to trochę loteria, ale Max trzymał głowę na karku i spisał się wspaniale. Potrafi wznieść się na wyżyny i gdy tylko znalazł się z przodu, objął zupełną kontrolę”.

Źródło: formula1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league