Kubica: To mój jakby domowy wyścig

Tydzień po zdobyciu pierwszego punktu w sezonie 2019 dla zespołu Williams, Robert Kubica przystąpi do wyścigu o Grand Prix Węgier, gdzie będzie mógł liczyć na doping nawet kilkudziesięciu tysięcy polskich kibiców.

„Uczucia są mieszane” – powiedział Polak. „Dobrze mieć chociaż ten jeden punkt, ale nie przyszedł on w oczekiwany sposób. To był szalony wyścig, popełniano w nim wiele błędów. Pozostaliśmy na torze i choć nasze tempo było wątpliwe, udało nam się. Po ukaraniu Alfy Romeo finiszowaliśmy na punktowym miejscu i to dobrze, ale musimy dalej pracować. Z pewnością ten punkt jest zasługą całej ekipy, która wykonuje na torze ciężką pracę, pomimo nie najlepszego dla nas okresu”.

„Dobrze jest mieć poprawki, nad którymi zespół długo pracował. W danych widać poprawę, choć trudno jest porównywać Silverstone z Hockenheim, a warunki były zupełnie różne. Każdy się poprawia, więc musimy czynić większe kroki niż inni, a to nie jest łatwe, gdy wszyscy ciężko pracują. To wielka walka, zwłaszcza w fabrykach. W obecnym klimacie bardzo ciężko jest się poprawić”.

Zapytany o to, czy wolniejszy tor będzie sprzyjać Williamsowi, odparł: „Moc to jedyna rzecz, której nam nie brakuje, to najsilniejszy element naszego samochodu. Ten tor wymaga dużo przyczepności mechanicznej i aerodynamicznej, więc nie będziemy tam mocni w porównaniu do innych”.

Kubica odniósł się również do faktu, że organizatorzy spodziewają się na wyścigu nawet trzydziestu tysięcy polskich kibiców: „To mój jakby domowy wyścig i nie jest dziwne, że przyjadą polscy kibice. Chciałbym im się odpłacić dobrym występem, ale to będzie trudne, patrząc na dotychczasowe wyścigi. Wspaniale jest widzieć takie wsparcie, nie tylko w F1, ale również w innych seriach. Mam nadzieję, że spodoba im się ten weekend”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league