Kubica: To był dla nas ważny dzień

Robert Kubica jest zadowolony z przebiegu piątkowych treningów przed Grand Prix Węgier Formuły 1 na torze Hockenheim. Kierowca Williamsa stwierdził, że zespół wykonał założony plan, jakim było lepsze zrozumienie części wprowadzonych podczas poprzedniego weekendu na torze Hockenheim.

„Nie mamy wpływu na pogodę” – powiedział Polak. „Z jednej strony mieliśmy szczęście w pierwszym treningu, że te okazjonalne krople nam nie przeszkodziły, za to w drugim mieliśmy mniej szczęścia co do pogody, ale tak bywa. Był to zatem nieco trudniejszy piątek, ale przynajmniej przetestowaliśmy to, co chcieliśmy”.

„Nie mamy nowych części, za to próbujemy lepiej zrozumieć działanie tych elementów, które przywieźliśmy na Hockenheim. Było to dla nas bardzo ważne, dlatego dobrze, że poszczęściło się nam z pogodą”.

Zapytany o trudności związane z jazdą w padającym deszczu, odpowiedział: „Opony są bardzo wrażliwe, więc różnica kilku stopni temperatury toru, zwłaszcza w tak zmiennych warunkach, może poważnie wpłynąć na przyczepność. Wyciągnięcie z opon jak najwięcej to kwestia odrobiny szczęścia, ale również dobrego odczytania panujących warunków. Niezależnie czy będzie sucho czy mokro, będziemy się ślizgać”.

Kubica nie może doczekać się wyścigu przed licznym gronem polskich fanów: „Życzę im suchego wyścigu, bo wtedy można w pełni docenić szybkość samochodów F1”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league