Kubica: Tor w Soczi to dla mnie nowe wyzwanie

Robert Kubica po przyzwoitym występnie podczas Grand Prix Singapuru staje przed nowym wyzwaniem, jakim jest jazda po torze w Soczi. Dla polskiego kierowcy będzie to pierwsza okazja do zapoznania się z rosyjskim obiektem położonym nad Morzem Czarnym.

„Zawsze miło jest poznać tor, po którym nigdy wcześniej się nie jeździło” – powiedział Kubica. „Szczególne ważne będą pierwsze okrążenia, żeby znaleźć odpowiednią linię przejazdu, odpowiedni punkt hamowania i dowiedzieć się, jaka przyczepność panuje na tym obiekcie".

„Oczywiście mamy narzędzia, które pozwalają nam na wcześniejsze rozpoznanie i przygotowanie się do weekendu Grand Prix, jak choćby symulator. Następnie ważne będzie przejście się wokół toru, aby poznać charakterystykę krawężników i możliwość ich pokonania oraz jak ich nie należy przejeżdżać. Pomocne w przygotowaniach są także zapisy wideo z kamer pokładowych z poprzednich lat, jednak ani to, ani trzy dni w symulatorze podczas których pokonasz trzysta okrążeń, nie są w stanie odzwierciedlić choćby jednego przejechanego okrążenia w realnym samochodzie Formuły 1.

„Wyścig w Rosji będzie zupełnie inny od tego, który mieliśmy w zeszłym tygodniu w Singapurze. Myślę, że będzie łatwiej ze względu na zupełnie inne warunki klimatyczne czy charakterystykę toru”.

„Osobiście lubię, kiedy wyścigi odbywają tydzień po tygodniu. Nie ma za dużo czasu na odpoczynek i relaks, ale wyścigi charakteryzują się tym, że jeśli spędzasz więcej czasu za kierownicą to cieszysz się z tego, a prowadzenie staje się dla ciebie bardziej naturalne”.

„Będziemy musieli być tutaj przygotowani na każdą ewentualność. W przypadku deszczu, lekkich opadów czy nawet nawałnicy nigdy nie wiadomo jak zachowa się samochód. Tor w Soczi jest długi, więc może zdarzyć się tak, że część toru będzie sucha, a druga mokra. Musimy odpowiednio szybko reagować na takie zdarzenia, lepiej niż konkurencja. To będzie jednym z wyzwań podczas tego weekendu”.

 Źródło: informacja prasowa ROKiT Williams Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league