Szef Scuderia Ferrari Mattia Binotto przyznał, że podczas następnego weekendu Grand Prix na torze Suzuka w Japonii, Sebastian Vettel uniknie kary za wymianę komponentów w jego jednostce napędowej.

Po Grand Prix Rosji pojawiały się sygnały, że Sebastian Vettel może otrzymać karę za wymianę nadprogramowego elementu w jego jednostce napędowej. Podczas ostatniego wyścigu na torze w Soczi niemiecki kierowca został zmuszony do zatrzymania swojego samochodu na 28 okrążeniu w wyniku problemów z MGU-K [generator mocy kinetycznej]. W przypadku użycia nowego generatora, [ bez kary można skorzystać maksymalnie z dwóch] oznaczałoby to dla Vettela karę przesunięcie na starcie o 5 lub 10 pozycji w zależności z jakiej specyfikacji silnika byłby to element.

Wszystko wskazuje na to, że niemiecki kierowca nie będzie musiał obawiać się o startu z dalszej pozycji: „Prawdopodobnie straciliśmy elektronikę sterującą, ale mamy drugą, więc będziemy z niej korzystać” – powiedział Binotto.

„Problem wystąpił po stronie hybrydowej jednostki napędowej, gdzie mieliśmy kłopot z izolacją. W związku z tym wezwaliśmy Seba do natychmiastowego zatrzymania. Szkoda, bo 100 metrów dalej był zjazd do boksów, ale najbezpieczniej było zatrzymać samochód w tamtym momencie”.

Źródło: crash.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race