Adrian Campos w rozmowie z hiszpańskimi mediami przyznał, że wraz z Salvatore Gandolfo planują wejść do stawki Formuły 1 w sezonie 2021, ale tylko pod pewnymi warunkami.

Dwójka pomysłodawców zyskała wsparcie grupy Monaco Increase Management, która jest odpowiedzialna m.in. za karierę Pascala Wehrleina i Alexa Palou, w związku z czym obaj mieliby ścigać się dla hiszpańskiej ekipy.

Campos, który poza prowadzeniem zespołów Formuły 2 i Formuły 3 pod własną nazwą, świadczy usługi w innych seriach przyznał, że poczyniono już spore kroki ku powstaniu zespołu Formuły 1 oraz, że wydano już 500 000 euro na ten cel.Cały projekt ma poparcie hiszpańskiej federacji samochodowej RFEdA, a w zespole znaleźli się Peter McCool, który ma być dyrektorem technicznym oraz Ben Wood, który ma zajmować się aerodynamiką. Wood w przeszłości pracował w zespole McLarena oraz był jednym z ojców sukcesu zespołu Brawn GP. Osobą odpowiedzialną za kontakt z mediami ma być Alberto Antonini, który w przeszłości był rzecznikiem prasowym Ferrari. Campos miał już się kontaktować z Renault oraz Hondą w sprawie dostaw silników oraz innych komponentów.

„Jesteśmy gotowi. Wszystko zależy od nowych regulacji na sezon 2021” – powiedział Campos. „Myślimy nad tym, może dołączymy, są plany, ale musimy znać regulamin”.

Gandolfo dodał: „To długoterminowy projekt i jesteśmy świadomi skali wyzwania. Mamy jednak zespół ekspertów, którzy zajmują się zagadnieniem dzień i noc, a także wymagane przez FIA podwaliny finansowe. Wprowadzenie limitu budżetowego, zmienionego podziału dochodów oraz nowych regulaminów, to wspaniała szansa dla małych zespołów na nawiązanie walki i uczynienie Formuły 1 bardziej interesującą i zbalansowaną”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race