Kierowcy Renault wierzą w potencjał swojego samochodu

Duet kierowców Renault Daniel Ricciardo oraz Nico Hulkenberg przyznają, że wyniki piątkowych sesji treningowych nie odzwierciedlają ich prawdziwego tempa, jakim dysponują na torze Suzuka.

Mimo iż Ricciardo i Hulkenberg uplasowali się w ostatniej piątkowej sesji odpowiednio na 17. i 18. miejscu, to zgodnie twierdzą, że ich potencjał jest dużo lepszy.

Niemiecki kierowca Renault przyznaje jednak, że o awans do Q3 będzie ciężko: „Było to spowodowane niecodzienną sytuacją, jaką tutaj mamy” – argumentował Hulkenberg słabą postawę zespołu podczas piątkowych zajęć na torze. „To nie jest prawdziwy obraz naszego tempa”.

„To był bardzo trudny dzień pod względem prowadzenia samochodu i jego balansu. Nie jest tak źle, mimo 17. i 18. miejsca w klasyfikacji wyników, to wszystko ze względu na okoliczności, jakie tutaj mamy”.

Nieco bardziej zadowolony z piątkowych jazd był Daniel Ricciardo, który przyznał, że czuł się nieco bardziej komfortowo w samochodzie w popołudniowej sesji. „Spodziewaliśmy się być nieco wyżej w tabeli wyników. Uważam, że mamy samochód, który nam to powinien umożliwić. Pod koniec drugiej sesji nieco lepiej się dostroiliśmy i chcieliśmy to sprawdzić, ale było ciężko ze względu na to, że inni robili dłuższe przejazdy na torze”.

„Trochę zajęło nam to czasu, ale w każdym razie popołudnie było lepsze. Poranek nie był najlepszy, nie czułem się wystarczająco komfortowo w samochodzie. Po południu było już czuć postęp. Mamy nadzieję, że pogoda w niedzielny poranek będzie dobra i zakwalifikujemy się do wyścigu jak najwyżej się da”.

Źródło: gptoday.net 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league