Max Verstappen twierdzi, że forma, jaką ostatnio prezentują zespoły Ferrari i Mercedes może przekreślić szansę na zwycięstwo Red Bulla na torze Autódromo Hermanos Rodríguez.

Podczas dwóch ostatnich edycji Grand Prix Meksyku Verstappen odniósł dwa zwycięstwa na torze imienia braci Rodríguez. Wysoko położony obiekt odpowiada samochodom Red Bulla ze względu na rzadsze powietrze, które promuje konstrukcje z większym dociskiem aerodynamicznym.

Tym razem jednak holenderski kierowca uważa, że przewaga po stronie mocy silników Mercedesa i szczególnie Ferrari może okazać się zbyt duża, aby włączyć się do równorzędnej walki z rywalami: „Nie mogę się doczekać powrotu do Meksyku, ponieważ ostatnie dwa lata były tam wyjątkowe ze względu na moje dwa zwycięstwa” - powiedział kierowca Red Bulla.

„Naprawdę lubię tam jeździć, a tor ma zupełnie inny charakter, ponieważ znajduje się na dużej wysokości, co powoduje, że przyczepność jest niska. Zakręty są bardzo techniczne, więc musisz ciężko pracować, aby dobrze je pokonać.  Nam to jednak odpowiada”.

„Spodziewam się, że będzie trudniej w tym roku ze względu na tempo, jakie prezentuje Ferrari, ale myślę, że nadal możemy pojechać dobry wyścig”.

Źródło: crash.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race