Wolff: Czasami muszę się uszczypnąć, gdyż nie wierzę w osiągnięty sukces

Toto Wolff powiedział, że pomimo absolutnej dominacji w Formule 1 w erze silników hybrydowych, nadal nie może uwierzyć w to, jaki sukces udało się mu oraz Mercedesowi osiągnąć.

Podczas minionego wyścigu F1 w Stanach Zjednoczonych Lewis Hamilton przypieczętował zdobycie szóstego tytułu mistrza świata kierowców, dzięki czemu traci tylko jedno takie osiągnięcie wobec lidera tej statystyki – Michaela Schumachera. Nieco wcześnie, bo w Japonii, Mercedes zapewnił sobie szósty z rzędu tytuł wśród konstruktorów, dzięki czemu stajnia stała się pierwsza w historii, której udało się zapewnić oba tytuły przez 6 sezonów z rzędu. Szef niemieckiej ekipy Wolff stwierdził, że nadal nie potrafi uwierzyć w osiągnięty sukces, ale jednocześnie podziękował zespołowi za niesamowitą pracę.

„Pamiętam nasze pierwsze spotkanie zarządu w 2013 roku, kiedy zamieściliśmy na ścianie nasze cele – wówczas po raz pierwszy zapisaliśmy ‘Chcemy walczyć o mistrzostwo’. Aldo Costa powiedział jednak, że powinniśmy być bardziej ambitni i zapisać to w liczbie mnogiej – mistrzostwa. Moją pierwszą myślą było to, że to już jest zbyt naciągane. Teraz jesteśmy tutaj, niemal siedem lat później, po wygraniu sześciu podwójnych mistrzostw. Czasami muszę się uszczypnąć, ponieważ nie mogę w to uwierzyć. Wszystko to dzięki niezwykle ciężkiej pracy tego niesamowitego zespołu z Brixworth i Brackley” – mówił Wolff podczas specjalnego wydarzenia Mercedesa w Brackley i Brixworth.

„Momentami czuję się jak złodziej, ponieważ jedziemy na wyścigi i przypisujemy sobie zasługi za te wszystkie osiągnięcia, ale to dzięki wam było to możliwe. Bardzo wam za to dziękuję! Osiągnęliśmy coś, co nigdy wcześniej nie zostało dokonane i zrobiliśmy to dla Mercedesa, jednej z najbardziej lubianych marek na świecie – jest to coś, z czego każdy z was może być bardzo dumny”.

Źródło: mercedesamgf1.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league