Verstappen: Samochód ożył po poprawkach przed kwalifikacjami

Max Verstappen powiedział, że tempo jego samochodu uległo poprawie po wprowadzeniu poprawek po piątkowych treningach, które pomogły mu w wywalczeniu drugiego w karierze pole position.

Holender zdominował sesję kwalifikacyjną na torze Interlagos, uzyskując najlepsze czasy we wszystkich trzech segmentach czasówki i sięgając po drugie pole position. Holender był najszybszym kierowcą w kwalifikacjach również w Meksyku, jednak za ignorowanie żółtych flag otrzymał karę cofnięcia na starcie.

„Myślę, że w ostatnich kilku wyścigach byliśmy mocni. W porównaniu z dniem wczorajszym wprowadziliśmy zmiany w samochodzie, które zdają się spisywać bardzo dobrze, a w kwalifikacjach auto naprawdę ożyło. Miałem bardzo dobry balans – już w Q2 było świetnie. Nieco później w Q3 nawierzchnia była bardziej nagrzana, przez co było trochę trudniej uzyskać optymalny czas” – powiedział Verstappen.

„Ostatnie okrążenie było całkiem przyzwoite. Oczywiście są rzeczy, które można zrobić lepiej, ale to było wystarczająco dobre. Już wczoraj samochód nie był zły. Dzisiaj doszło do poprawy, więc w wyścigu powinno być lepiej. Musimy to sprawdzić”.

Holender wyraził się również pozytywnie na temat postępu dokonanego przez Hondę w tym sezonie, dodając jednocześnie, że same poprawki podwozia również zasługują na uznanie.

„Cóż, nie byłem najszybszy w ostatnim sektorze, ale mieliśmy najlepszy czas w drugim sektorze, gdzie jest najwięcej zakrętów. Myślę, że przez cały rok osiągnęliśmy znaczącą poprawę, zarówno od strony podwozia, jak i silnika. Po prostu kontynuujemy taką pracę i eksperymentujemy z myślą o przyszłym sezonie. Oczywiście jestem bardzo szczęśliwy z dokonanego progresu”.

Źródło: crash.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league