Verstappen: Samochód ożył po poprawkach przed kwalifikacjami

Max Verstappen powiedział, że tempo jego samochodu uległo poprawie po wprowadzeniu poprawek po piątkowych treningach, które pomogły mu w wywalczeniu drugiego w karierze pole position.

Holender zdominował sesję kwalifikacyjną na torze Interlagos, uzyskując najlepsze czasy we wszystkich trzech segmentach czasówki i sięgając po drugie pole position. Holender był najszybszym kierowcą w kwalifikacjach również w Meksyku, jednak za ignorowanie żółtych flag otrzymał karę cofnięcia na starcie.

„Myślę, że w ostatnich kilku wyścigach byliśmy mocni. W porównaniu z dniem wczorajszym wprowadziliśmy zmiany w samochodzie, które zdają się spisywać bardzo dobrze, a w kwalifikacjach auto naprawdę ożyło. Miałem bardzo dobry balans – już w Q2 było świetnie. Nieco później w Q3 nawierzchnia była bardziej nagrzana, przez co było trochę trudniej uzyskać optymalny czas” – powiedział Verstappen.

„Ostatnie okrążenie było całkiem przyzwoite. Oczywiście są rzeczy, które można zrobić lepiej, ale to było wystarczająco dobre. Już wczoraj samochód nie był zły. Dzisiaj doszło do poprawy, więc w wyścigu powinno być lepiej. Musimy to sprawdzić”.

Holender wyraził się również pozytywnie na temat postępu dokonanego przez Hondę w tym sezonie, dodając jednocześnie, że same poprawki podwozia również zasługują na uznanie.

„Cóż, nie byłem najszybszy w ostatnim sektorze, ale mieliśmy najlepszy czas w drugim sektorze, gdzie jest najwięcej zakrętów. Myślę, że przez cały rok osiągnęliśmy znaczącą poprawę, zarówno od strony podwozia, jak i silnika. Po prostu kontynuujemy taką pracę i eksperymentujemy z myślą o przyszłym sezonie. Oczywiście jestem bardzo szczęśliwy z dokonanego progresu”.

Źródło: crash.net

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league