Hamilton: Mieliśmy mniej mocy w porównaniu z rywalami

Lewis Hamilton powiedział, że jest dość zadowolony z trzeciego pola startowego, ale dodał, że przyczyną takiego stanu rzeczy była niewystarczająca moc jednostki napędowej.

W sobotę na Interlagos najszybszym kierowcą był Max Verstappen, zaś drugi czas uzyskał Sebastian Vettel. Tym samym Brytyjczyk od lipca nie wywalczył pole position, ale cieszył się z czasu w kwalifikacjach, jak również z faktu rozdzielenia kierowców Ferrari, którzy ponownie zaprezentowali wysokie prędkości maksymalne na prostych toru Interlagos.

„Gratulacje dla Maxa, przejechał świetne okrążenie. W trzecim treningu wydawało się, że jesteśmy konkurencyjni, ale potem w kwalifikacjach albo my straciliśmy, albo inni zyskali. Niemniej jednak bardzo się cieszę, że rozdzieliłem zawodników Ferrari, gdyż zawsze jest to trudne zadanie. Wydaje mi się, że brakowało nam mocy w porównaniu z innymi i przez to straciliśmy czas. Dałem z siebie absolutnie wszystko. Moje najlepsze okrążenie w sesji było tym ostatnim, więc jestem szczęśliwy” – powiedział Hamilton.

Piątkowe próby tempa wyścigowego pokazały, że Mercedes miał przewagę. Warunki w porównaniu z treningami a wyścigową niedzielą mają mocno się różnić, przez co zebrane dane mogą nie być do końca wiarygodne. Tak czy inaczej Hamilton liczy na to, że na Interlagos będzie w stanie sięgnąć po satysfakcjonujący rezultat.

„Tempo na długich przejazdach było dobre; ogólnie w tym roku ten aspekt był silny. Myślę, że wszystkich będzie to trudne zadanie. Temperatura toru może wynieść nawet 50°C, czego jeszcze w ten weekend nie widzieliśmy. Byłem świadomy moich ustawień samochodu, więc miejmy nadzieję, że te ustawienia będą jutro dobrze się spisywać”.

Źródło: skysports.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league