Verstappen: Przyszłość F1 to nie tylko ja i Leclerc

Max Verstappen przyznał, że wiele osób skupia zbyt dużą uwagę na nim i Leclercu, jako przyszłych mistrzów F1, zapominając o wielu utalentowanych kierowcach.

Wspomniana dwójka zawodników wygrała w tym sezonie łącznie pięć Grand Prix [trzy Verstappen, dwa Leclerc], staczając ze sobą wspaniałe pojedynki na torze podczas wyścigu w Austrii...

 

...oraz Wielkiej Brytanii.

 

Verstappen twierdzi jednak, że obecny sezon nie może być wyznacznikiem na przyszłość i z pewnością przyjdzie mu rywalizować z innymi, świetnymi kierowcami: „Tu [w F1] nie chodzi tylko o Charlesa i o mnie, jest kilku innych, dobrych kierowców” - powiedział Verstappen w wywiadzie dla Sports Bild. „Lando Norris jest bardzo utalentowany, to naprawdę bardzo dobry kierowca. Może dołączy [do tego grona] jeszcze George Russell, ale trudno jest go oceniać w Williamsie. Prawdopodobnie niektórzy goście z tego pokolenia będą walczyć o tytuł, bo starsi kierowcy po prostu odejdą [z F1]".

Z kolei w przyszłym sezonie Holender będzie miał ostatnią szansę na to, żeby zostać najmłodszym mistrzem świata. Zapytany o to, czy chciałby pobić ten rekord, czy może jednak lepiej zdobyć osiem tytułów świata, odpowiedział jednoznacznie: Osiem tytułów! To łatwy wybór i zawsze będę tak odpowiadał. To wspaniałe być najmłodszym [mistrzem], ale zawsze chcesz być najlepszy jak tylko się da”.

Źródło: www.gptoday.net

 

 

 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league