Bottas: Nie było łatwo bez DRS-u

Po dwukrotnej wymianie silnika, Valtteri Bottas musiał startować z ostatniej pozycji do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Abu Zabi. Reprezentant Mercedesa-AMG przebił się niemal przez całą stawkę, aby zakończyć finałową rundę sezonu Formuły 1 na czwartym miejscu. Z powodu problemów technicznych, przez pierwszą część rywalizacji nie był dostępny system DRS.

„Nie było łatwo, zwłaszcza że przez pierwszych około 20 okrążeń nie miałem DRS-u i trudniej było przebijać się przez stawkę” – powiedział Bottas, który mimo to awansował do pierwszej dziesiątki po dziesięciu okrążeniach. „Starałem się i uważam, że nie mogłem zrobić więcej, zatem jestem całkiem zadowolony z dzisiejszego dnia. Miło byłoby stanąć na podium, ale to bez znaczenia. Dałem z siebie wszystko i to się liczy. To był jeden z moich najlepszych wyścigów w tym sezonie”.

Podsumowując swój sezon, dodał: „Muszę wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów i dokładnie przeanalizować, dlaczego je popełniłem i jak je wyeliminować. Jestem pewien, że to rozgryzę. Teoretycznie będzie jednak coraz trudniej, bo w drugiej połowie roku trzy zespoły cały czas walczyły o pole position i zwycięstwa. Muszę zadbać o to, by być w szczytowej formie”.

Źródło: formula1.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze