Ricciardo: Jeśli odejdę z F1, zrobię sobie długą przerwę od sportów motorowych

Daniel Ricciardo powiedział, że jeśli w przyszłości zabraknie go w stawce kierowców Formuły 1, wówczas zamierza na dłuższy czas przerwać starty w jakichkolwiek sportach motorowych i skupić się na innych zajęciach, choć nie wykluczył startu w Bathurst czy też Daytona 500.

Ricciardo, który przed startem tego sezonu odszedł z Red Bulla i przeszedł do Renault, nie był w stanie nawiązać walki z najlepszymi kierowcami, jednak spowodowane to było różnicą w poziomie wydajności jego samochodu względem czołówki. Mimo tego Australijczyk wielokrotnie podkreślał, że zmiana zespołu nie była złą decyzją, ponieważ mógł spojrzeć na sport z innej strony.

W oficjalnym podcaście Formuły 1 Beyond The Grid Ricciardo stwierdził, że jego celem nadal jest wywalczenie tytułu, jednak w przyszłości – jeśli odejdzie ze sportu – zamierza zrobić sobie długą przerwę od startów w wyścigach.

Zapytany, gdzie widzi siebie za 10 lat, kierowca Renault odpowiedział: „Chciałbym robić coś zupełnie innego. Marzę o tym, aby pojechać w Bathurst lub Daytona 500, ale jeśli zaangażuję całego siebie w Formułę 1 i próbę zdobycia tytułu, myślę, że będę tym później wyczerpany, więc chciałbym zrobić długą przerwę od ścigania i raczej zajmę się czymś innym. Rywalizuję [na torze] już przez znaczną część mojego życia i w pewnym momencie prawdopodobnie będę miał tego dosyć, więc wolałbym spróbować czegoś nowego”.

„Mam wiele innych zainteresowań, między innymi muzycznych, więc jeśli udałoby się pójść zupełnie inną ścieżką, byłoby fajnie. Chciałbym po prostu robić coś innego z taką samą pasją jak wyścigi i jeśli będę w stanie tego dokonać, poczuję się, jakbym wygrał. Nie wiem jeszcze, czym dokładnie będę się zajmował, ale prawdopodobnie będzie to coś związanego z muzyką, ponieważ to ona sprawia, że jestem szczęśliwym człowiekiem”.

Ricciardo zakończył tegoroczny sezon Formuły 1 na 9. miejscu w klasyfikacji kierowców z dorobkiem 54. punktów. W przyszłym roku jego zespołowym partnerem będzie Esteban Ocon, który zastąpi Nico Hülkenberga.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league