Marko: To był szok dla całego zespołu

W prawie godzinnym wywiadzie dla Motorsport-Magazin.com Helmut Marko poruszył wiele kwestii związanych z Formułą 1, a także wypowiedział się na temat Daniela Ricciardo, który w sezonie 2018 zaskoczył wszystkich i odszedł z Red Bulla do Renault.

„Atmosfera w ekipie jest dobra, ale nie tak wesoła od czasu kiedy odszedł” – powiedział. „Jest jednym z najszybszych kierowców i kiedy jest taka potrzeba, doskonale nadrabia zaległości, a jego żartów też brakuje. To był szok dla całego zespołu, kiedy zdecydował się na Renault”.

Obecnie Max Verstappen oraz Daniel Ricciardo mają dobre relacje i nie mogą przestać żartować gdzie tylko się pojawiają, ale atmosfera w zespole nie była już taka kolorowa. Większość zgodnie przyznaje, że Australijczyk miał dość faworyzowania Maxa Verstappena, a sytuacja z Grand Prix Węgier 2017 miała tylko upewnić Ricciardo w swojej decyzji. Przypomnijmy, na torze Hungaroring doszło do kolizji pomiędzy kierowcami, co zakończyło wyścig Australijczyka. Kiedy ten dowiedział się, że to Max, nazwał go przez radio «przegranym» i kiedy schodził z toru pokazał Maxowi środkowy palec.

Sam Ricciardo przyznał po wyścigu, że Max nie lubi jak ktoś go wyprzedza, a zwłaszcza partner z ekipy. Co prawda Max Verstappen przeprosił za kolizję, ale sporo mówiło się o tym, że w zespole iskrzy i dlatego ten zmienił swój zespół. Teraz ich relacje znacznie różnią się od tego, co widzieliśmy jeszcze niedawno na torze.

Źródło: motorsport-magazin.de

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league