Tost: W końcu mamy konkurencyjnych zawodników

Podczas środowego spotkania z mediami szef zespołu AlphaTauri Franz Tost stwierdził, że po raz pierwszy od dłuższego czasu ma w swoim zespole dwóch konkurencyjnych i mocnych kierowców. Włoch nie mógł się nachwalić swoich podopiecznych.

Daniił Kwiat oraz Pierre Gasly mają teraz zadanie do spełnienia aby pokazać się w czasie sezonu z jak najlepszej strony: „Mamy wszystkie składniki potrzebne do odniesienia sukcesu. Mamy dobrze działający samochód, fantastycznego partnera w dostawcy silników, dwóch doświadczonych kierowców. Po raz pierwszy w historii naszego zespołu mamy dwóch kierowców, którzy ścigali się już w F1 i wiemy, że gdy pojedziemy do Melbourne, obaj będą zaznajomieni z torem. To jest najlepszy skład kierowców, jaki mieliśmy i pragnę to podkreślić. Obaj wygrywali wyścigi i zdobywali mistrzostwa w seriach juniorskich. Jeżeli chodzi o Gasly’ego, wystarczy przypomnieć sobie jego drugie miejsce w Brazylii i to, jak utrzymał za sobą Lewisa Hamiltona”.

Tost przyznał również, że jak dotychczas ekipa nie doświadczyła żadnych problemów i nie ma żadnych usterek, a dzień można uznać za udany: „Postępujemy zgodnie z planem. Od początku zakładaliśmy, że pierwszego dnia od rana będziemy próbować wszelkich możliwych konfiguracji aerodynamicznych, aby przekonać się, czy zebrane dane pokrywają się z wynikami symulacji komputerowych. To normalna procedura w przypadku nowego samochodu”.

W czasie spotkania padło również pytanie na temat oraz pomysłu Rossa Browna, aby zrezygnować z wystawnych motorhomów, które zdaniem działa FIA są zbyt duże i przepełnione przepychem: „Mamy swój dom i podoba mi się on. Nie zmieniamy go ciągle. Wolę siedzieć tutaj [w motorhome] niż w namiocie”.

Tost został również zapytany o Chiny i bez wahania odpowiedział, że dobrze się stało, że runda przepadła, ponieważ życie i zdrowie ludzi jest ważniejsze: „To absolutnie właściwa decyzja, bo bezpieczeństwo i zdrowie wszystkich zaangażowanych jest najważniejsze. Zobaczymy, czy wyścig da się przywrócić w końcówce sezonu. Najpierw muszą opanować sytuację i wątpię, aby byli w stanie tego dokonać w czasie wymaganym do organizacji wyścigu”.

Jednym z pytań było również pytanie o Hondę oraz to, czy – podobnie jak w poprzednich sezonach – zespół poświęci się w celu rozwijania jednostki Hondy i będzie wykorzystywać nadprogramowe części: „Na razie nie planujemy takich zabiegów”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league