Verstappen: Poprawiliśmy samochód tam, gdzie chcieliśmy

Max Verstappen nie krył radości z pierwszego dnia testów Formuły 1 na torze pod Barceloną. Holender przyznał dziennikarzom, że samochód jest znacznie szybszy i poprawiono go tam, gdzie chciano.

Holender był dziś najbardziej pracowitym kierowcą na torze. Pokonał on łącznie 168 okrążeń - najwięcej w całej stawce, zaś w tabeli z czasami uplasował się na czwartym miejscu ze stratą nieco ponad pół sekundy do najszybszego dziś Lewisa Hamiltona. Nie obyło się jednak bez błędów - Verstappen obracał swój samochód dwukrotnie, jednak obyło się bez poważnych konsekwencji, jak również kilka razy nie mieścił się w limitach toru.

„To zawsze ważne aby przejechać jak najwięcej okrążeń jak to możliwe i dzisiaj mieliśmy przykład tego jak to się robi, więc jestem zadowolony” – powiedział reprezentant Red Bull Racing. „Poprawiliśmy samochód tam, gdzie tego chcieliśmy podczas zimy i czuję, że jest szybszy wszędzie, co jest super”.

„Jak na razie niezawodność jest na dobrym poziomie, więc teraz musimy przejechać najwięcej jak się da, przetestować wszystkie nowe części i zobaczyć, gdzie możemy się poprawić. Mam nadzieję, że wykonamy jak najwięcej”.

 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league