Ferrari nie będzie skarżyć układu DAS

Ferrari nie będzie za wszelką cenę procesować się z FIA w sprawie legalności systemu DAS, który został opracowany przez głównych rywali z Mercedesa-AMG. Podczas piątkowej konferencji prasowej Mattia Binotto jasno i wyraźnie wypowiedział się w tej sprawie.

„Widziałem, że jest spora dyskusja na ten temat” – powiedział szef włoskiego zespołu. „Osobiście nie przyglądałem się temu, ale w pełni ufamy FIA. Jestem prawie przekonany, że podjęli słuszną decyzję albo ją podejmą”.

Włoch przyznał, że na pewno zgłosi się do FIA w celu wyjaśnienia samej kwestii pracy układu i w jaki sposób ma on wpływ na samochód, jednak za nie będzie żadnego oficjalnego protestu czy też próby zmiany decyzji sędziów w sprawie dopuszczenia systemu w sezonie 2020: „Czy dyskutujemy z FIA? Jeszcze nie. Zrobimy to dla pewności, aby to zrozumieć, ale tak jak powiedziałem, nie będziemy się «siłować» z FIA w sprawie ich decyzji, ponieważ w pełni im ufamy”.

Binotto został również zapytany o ewentualne próby skopiowania systemu i zastosowania ich we własnym zespole: „W sumie nie wiem czy warto czy nie, ale to będzie długi proces. Najpierw będzie koncept, potem projekt, produkcja i homologacja. To musi być bezpieczne i jeżeli tak będzie, to myślę, że zostanie wprowadzony nie wcześniej niż w połowie sezonu”.

„Najpierw musimy zrozumieć jak to wszystko pracuje i działa, oraz czy możemy na tym coś zyskać. Nie uważam, że ten system może być kluczowy dla Mercedesa i zmienić układ sił. Myślę, że jest to po prostu część pakietu”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league