Giovinazzi: Obecność Roberta jest atutem dla zespołu

Zespół Alfy Romeo był sprawcą pierwszej czerwonej flagi w trakcie tegorocznych przedsezonowych testów Formuły 1 w Barcelonie, gdy auto Kimiego Räikkönena popsuło się pod koniec drugiego dnia. W piątek jednak zespół odrobił stracony czas, gdy Antonio Giovinazzi przejechał 152 okrążenia.

„Wykonaliśmy wiele okrążeń i zebraliśmy dużo danych, więc zespół jest zadowolony” – powiedział Giovinazzi. „Musimy jeszcze trochę popracować, najwięcej do poprawy mamy w wolnych zakrętach. Już w przyszłym tygodniu będziemy mieli nowe części i przekonamy się, czy idziemy we właściwym kierunku. Ogólnie rzecz biorąc, samochód poprawił się od zeszłego roku, ale nie wiemy dokładnie o ile i sprawdzimy to dokładnie w przyszłym tygodniu, wtedy też łatwiej będzie ocenić, gdzie jesteśmy w stawce”.

Przed Włochem teraz krótka przerwa przed drugą turą testów: „W przyszłym tygodniu spędzę w samochodzie tylko jeden dzień, więc będę miał napięty program. Na pewno znowu zrobię wiele okrążeń, a także symulację zarówno kwalifikacji jak i wyścigu. To będzie bardzo ważny dzień, więc musimy być dobrze przygotowani”.

Zapytany o wsparcie ze strony Roberta Kubicy jako kierowcy testowego, dodał: „Obecność Roberta w zespole jest naszym atutem. Mamy dwóch bardzo doświadczonych kierowców w nim oraz Kimim i myślę, że wspólnie możemy wykonać dobrą robotę. Nie wiem jeszcze kiedy Robert będzie jeździć w przyszłym tygodniu, ale ja na pewno zrobię tylko jeden dzień”.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league