Carey: GP Wietnamu odbędzie się zgodnie z planem

Szef Formuły 1 Chase Carey oznajmił, że zaplanowany na początek kwietnia wyścig Formuły 1 o Grand Prix Wietnamu zostanie zorganizowany zgodnie z planem pomimo obaw o koronawirusa, który powoduje coraz większy problem dla organizatorów wyścigów i samej F1.

Carey podczas spotkania z analitykami w sprawie wyników za ostatni kwartał 2019 roku stwierdził, że runda na torze w Hanoi odbędzie się zgodnie z planem, ale poleci do Wietnamu 16 marca, dzień po otwierającym tegoroczny sezon GP Australii na Albert Park, aby osobiście ocenić sytuację.

„Grand Prix Wietnamu odbędzie się 5 kwietnia w Hanoi. Odpowiadając od razu na kolejne pytanie – planujemy przeprowadzić ten wyścig. Jedziemy do Melbourne, Bahrajnu i Hanoi” – stwierdził Carey.

Grand Prix Chin, które miało odbyć się 19 kwietnia, został odłożony w czasie z powodu wybuchu epidemii koronawirusa w tym kraju. Bliskie sąsiedztwo Wietnamu poddało w wątpliwość możliwość zorganizowania również tej rundy.

Organizatorzy GP Australii także bacznie przyglądają się całej sytuacji. Tamtejszy rząd podkreślił, że w przypadku wybuchu kolejnych ognisk koronawirusa w grę wchodzi również odwołanie inauguracji sezonu, lecz sami włodarze wyścigu planują rozegrać pierwszą rundę tegorocznych mistrzostw 15 marca. Z kolei w Bahrajnie, gdzie zaplanowano drugi wyścig sezonu na torze Sakhir, jak dotąd potwierdzono 26 przypadków infekcji koronawirusem.

Źródło: reuters.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league