Kubica: Renault nadal używa kierownicy mojej koncepcji

Robert Kubica powiedział, że zespół Renault Formuły 1 nadal wykorzystuje w swoich samochodach projekt kierownicy, którą opracował przed sezonem 2011.

W wywiadzie przeprowadzonym przez Cezarego Gutowskiego, polski kierowca podkreśla, że możliwość zastosowania stałych rozwiązań w samochodzie F1 opracowanych przez kierowcę jest dość niespotykaną rzeczą: Renault nadal używa kierownicy, którą zaprojektowałem na 2011 rok. Najwyraźniej działa dobrze, ponieważ nadal z niej korzystają” - powiedział Kubica. Ale wtedy była to zupełnie inna sytuacja. Ogólnie rzecz biorąc jest bardzo niewiele rzeczy, na które kierowca ma decydujący wpływ. Może on co najwyżej podpowiadać, może też kierować swoim personelem z obsługi, ale sam nie podejmuje decyzji”.

Kubica odniósł się także do różnic, jakie występują między samochodami z obecnej ery hybrydowej, a tymi , które bezpośrednio je poprzedzały: Nie jest tak, że w sezonie 2006 samochód BMW wyglądał jak ten z roku 2008. To była ciągła ewolucja, wiele się wtedy zmieniało. Jeśli dodamy do tego wszystkie zmiany, jakie zaszły w Formule 1, to praktycznie nic już nie jest takie samo [jak wtedy]”.

Źródło: facebook.com/cezarygutowskiofficial

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league