Russell: Pierwsze wyścigi F1 szansą dla Williamsa

George Russell powiedział, że jeśli rywale będą w słabszej formie spowodowanej dłuższą przerwą od rywalizacji, będzie to okazja dla Williamsa, żeby zdobyć dobre wyniki.

Po bardzo trudnym ubiegłorocznym sezonie ekipa z Grove zamierzała powrócić do regularnej walki w środku stawki. Niestety, z powodu pandemii koronawirusa, obecnie pierwsze wyścigi zaplanowane są dopiero w lipcu, rozpoczynając od GP Austrii. Długa przerwa może oznaczać, że część kierowców będzie bardziej skłonna do popełnienia błędów w wyniku słabszej formy. Russell podkreślił, że jeśli dojdzie do takiej sytuacji, wówczas Williams powinien to wykorzystać.

„Zazwyczaj wszyscy są na niewiarygodnie wysokim poziomie. Ci kierowcy są najlepsi na świecie i ścigamy się tak często, że wystarczy wejść w ten rytm. Myślę jednak, że [opóźnienie sezonu] pozwala ludziom mieć nadzieję na posiadanie pewnej przewagi po powrocie. Głównie w pierwszych wyścigach niektórzy mogą wciąż nie być w formie i popełniać błędy, więc muszę upewnić się, że nie będę jednym z nich” – powiedział Russell w podkaście F1 Nation.

„Ponadto z perspektywy zespołu muszę zmotywować ludzi wokół mnie, stwierdzając: <<To jest okazja, której tak naprawdę nigdy już nie dostaniemy, więc upewnijmy się, że wykorzystamy tą w pełni podczas pierwszych wyścigów po powrocie>>”.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league